Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Společnost

Jak to bude s čipováním psů? Nevyhnou se mu ani psí senioři. O očkování ale ani psi bez čipu nepřijdou

středa, 9. října 2019, 19:30SpolečnostOlomoucko
 

Bude se čipování vztahovat i na staré psy? Naočkuje vám veterinář neočipovaného psa? Takové otázky si nyní s blížícím se povinným čipováním psů kladou pejskaři. Kolem čipování psů se totiž šíří mnoho informací. Některé ale nejsou úplně tak správné...

 

Den lidí bez domova je opět tady. Výtěžek z prodeje polévky podpoří olomouckou charitu

středa, 9. října 2019, 17:00OlomouckoSpolečnost
 

Ve čtvrtek 10. října proběhne od 11 hodin dopoledne na Horním náměstí v Olomouci tradiční akce v rámci Dne lidí bez domova. Koupí polévky budou moci návštěvníci přispět na dobrou věc.

 

V Olomouci proběhne sbírka pro nevidomé s názvem Bílá pastelka

středa, 9. října 2019, 16:30SpolečnostOlomoucko
 

Ve středu 16. října proběhne u příležitosti Mezinárodního dne bílé hole již 20. ročník celonárodní veřejné sbírky Bílá pastelka. Samotná pastelka připomíná svou barvou bílou hůl a život zrakově postižených. Symbolizuje odvahu překonávat překážky...

 

Olomoučané si mohou zarezervovat termín svatby on-line, novinka funguje od října

středa, 9. října 2019, 15:30SpolečnostOlomoucko
 

Snoubenci, kteří se plánují v příštím roce vzít mimo obřadní síň olomoucké radnice, mají nově možnost předběžné rezervace termínu prostřednictvím webového formuláře. Nemusí již tedy chodit na úřad.

 

V Přichystalově ulici strážnici nalezli krabičky s léky, předali je k odborné likvidaci

středa, 9. října 2019, 13:30SpolečnostOlomoucko
 

V trávě před prodejnou potravin v ulici Přichystalova byly včera ráno nalezeny desítky krabiček s léky a zdravotnickým materiálem.

 

Informace o ovzduší v Olomouci nabídne nová interaktivní mapa. Ukáže i přehled zdrojů znečištění

středa, 9. října 2019, 10:00OlomouckoSpolečnost
 

Aktuální i historické informace o kvalitě ovzduší v různých částech Olomouce nově nabízí lidem interaktivní mapa, kterou na svých internetových stránkách zprovoznil magistrát. Mapa obsahuje také údaje o tom, jaký podíl mají na celkovém znečištění...

 

Olomouc chystá elektronickou encyklopedii o historii města

úterý, 8. října 2019, 22:00SpolečnostOlomoucko
 

Olomoucká radnice chce vytvořit nástroj pro snažší vyhledávání historických reálií pro laiky i odbornou veřejnost. V encyklopedii naleznete informace o osobnostech i místech spjatých s městem.

 

Na Přerovsku pokračuje kácení stromů zasažených kůrovcem, padne dalších patnáct hektarů

úterý, 8. října 2019, 21:00SpolečnostPřerovsko
 

Více než dva a půl milionu korun zaplatí letos na podzim město Přerov za kácení stromů, které poničil kůrovec. Odhlasovali to radní na svém poslední zářijové radě. Polesí na Svrčově, které spravují Technické služby města Přerova, je kůrovcovou...

 

Univerzita Palackého rozšiřuje nabídku pro absolventy. Zahrnuje slevy či možnost spojit se s bývalými spolužáky

úterý, 8. října 2019, 18:00SpolečnostOlomoucko
 

Pravidelné zasílání aktuálních informací z univerzitního života, možnost spojit se s někdejšími spolužáky i využít různých slev například na kulturní akce nebo na ubytování v Olomouci. To vše a mnohem více nabízí svým absolventům Univerzita...

 

U Olomouce proběhne výsadba stromů. Každým vysazeným stromem pomůžete pacientům s cystickou fibrózou

úterý, 8. října 2019, 17:00SpolečnostOlomoucko
 

O víkendu 12. a 13. října proběhne v lese v Březové u Litovle lesní benefice spojená s výsadbou stromů.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

Přes tisíc dopravních nehod ročně je zapříčiněno špatným zdravotním stavem řidičů. Motoristé podle zdravotníků často svůj fyzický i psychický stav podceňují, pětina z nich například řídí i přes únavu. Na dnešní tiskové konferenci na to upozornila Asociace Záchranný kruh. Ta ve spolupráci s bezpečnostními složkami a Besipem spustí osvětovou kampaň.

Drtivá většina zrakově postižených osob jsou senioři, dotykové telefony nenaplňují jejich potřeby

Jan Šimík je jedním ze společníků mladé české firmy BlindShell, která se zabývá vývojem mobilních telefonů pro zrakově postižené. Jak vidí problematiku kompenzačních pomůcek pro slabozraké? A v čem je právě BlindShell jiný?

Škoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 aut

Škoda Auto letos plánuje v Česku prodat kolem 93 400 aut, což je o téměř 11 procent více než loni. V minulém roce automobilka v ČR prodala 84 172 osobních vozů. Na setkání s novináři to uvedl vedoucí českého zastoupení Luboš Vlček.