Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Společnost

Stezka v údolí Bílé Opavy je opravena. Při pracích pomáhali i koně

úterý, 4. června 2019, 20:30SpolečnostJeseníky
 

V Jeseníkách tento týden finišuje rekonstrukce žluté trasy v údolí Bílé Opavy, kudy vede jedna z nejvyhledávanějších turistických stezek v těchto horách. Trasa, kterou lemují žebříky a mostky nad tamními vodopády, je uzavřená od konce května....

 

V pátek se otevřou skautské klubovny, vrcholí oslavy sta let olomouckého skautingu

úterý, 4. června 2019, 19:00KulturaSpolečnost
 

Otevřením skautských kluboven, průvodem městem i mší svatou vyvrcholí tento týden v Olomouci oslavy sta let olomouckého skautingu.

 

Pohřešovaný devítiletý chlapec přespal u kamaráda. Rodiče a policie ho mezitím hledali

úterý, 4. června 2019, 15:30PřerovskoSpolečnost
 

Horké chvíle zažili v noci z pátku na sobotu rodiče devítiletého chlapce z Přerova.

 

Strážníci likvidovali injekční stříkačky u Bystřičky i na náměstí Republiky

úterý, 4. června 2019, 10:30SpolečnostOlomoucko
 

Během posledních dvou dnů vyjížděli strážníci Městské policie Olomouc likvidovat nalezené injekční stříkačky. Dva kusy infekčního materiálu odebrali strážníci v ulici Na Bystřičce a na náměstí Republiky v Olomouci.

 

Policie v Olomouci našla hledaného muže. Ležel na zemi u Zbrojnice

pondělí, 3. června 2019, 17:00SpolečnostOlomoucko
 

Dnes necelou hodinou po půlnoci objevili olomoučtí strážníci při kontrolní činnosti muže, který ležel na větrací mříži bývalé budovy zbrojnice v Křížkovského ulici. Při bližší kontrole strážníci zjistili, že jde o sedmapadesátiletého muže ze...

 

Brigáda v M.L.S. Holice není jen o penězích, říká sympaťák Mikuláš Ingriš. Za dva roky se vypracoval na obchodníka

pondělí, 3. června 2019, 16:30SpolečnostOlomoucko
 

Na první pohled byste mu vůbec netipovali lehce přes dvacet let - ostatně, já, třicátník, jsem Mikulášovi na začátku rozhovoru nabídl tykání v domnění, že jsme stejně staří. Ač je Mikuláš mladík, v M.L.S. Holice dělá referenta podpory prodeje -...

 

Provozovatelé jahodových plantáží letos čekají dobrou úrodu, na mnoho z nich už vyrazili první sběrači

pondělí, 3. června 2019, 10:30SpolečnostOlomoucko
 

Dobrou úrodu letos očekávají provozovatelé jahodových plantáží na Olomoucku a Prostějovsku, na kterých si lidé mohou za úplatu sami nasbírat jahody či koupit už košík natrhaných sladkých plodů. První sběrači vyrazili mezi řádky jahodníků dnes na...

 

Přerované budou mít opět možnost mluvit s vedením města na schůzce Z očí do očí

neděle, 2. června 2019, 19:30PolitikaSpolečnostPřerovsko
 

Stalo se dobrým tónem přerovské radnice zvát jednou za tři měsíce občany na setkání s primátorem a jeho náměstky.

 

Lepší zázemí i nové atrakce nabídnou v létě kempy a koupaliště

neděle, 2. června 2019, 14:00OlomouckoSpolečnost
 

Nové atrakce i kvalitnější zázemí připravili na letní sezonu provozovatelé rekreačních středisek, kempů a koupališť v Olomouckém kraji, aby do svých zařízení přilákali návštěvníky a obstáli ve stále silnější konkurenci.

 

Lemurům se v olomoucké zoologické zahradě daří. Narodilo se tam již 32 mláďat

sobota, 1. června 2019, 16:00OlomouckoSpolečnost
 

Když se daří, tak se daří. V olomoucké zahradě se lemurům kata daří skutečně. K mláděti, které se narodilo 5. března 2019, přibylo 28. března 2019 další.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Vysílání z nedělní demonstrace na ČT vidělo čtvrt milionu lidí

Vysílání z nedělní demonstrace na pražské Letné vidělo na kanále ČT 24 v průměru 245 tisíc diváků starších 15 let. To je 12 procent z těch, co byli v tu dobu, tedy mezi 16:30 a 20:00 hodinou, u televize.

POLITOLOGOVÉ: Letná Babišovi vadí, voliče ANO ale nemusí ovlivnit

Nedělní protivládní demonstrace na pražské Letné, která byla dosud největším občanským protestem od listopadu 1989, podle oslovených politologů znamená pro premiéra Andreje Babiše (ANO) nepříjemnou situaci a poškozenou image u části domácí veřejnosti i v zahraničí. K jeho demisi ale nepovede. A to zda ovlivní rozložení voličských preferencí s dosud jasně dominujícím hnutí ANO, nelze v tuto chvíli odhadnout, záležet podle nich bude na více faktorech. Vyplývá to z dnešní ankety mezi politology. Sněmovní volby, které rozhodnou o příští vládě, se mají konat v řádném termínu v roce 2021.

Premiér je překvapen. Čím víc peněz dáváme, tím jsou lidé nespokojenější, říká

Čím více peněz dala vláda do platů, investic nebo vědy a výzkumu, tím více jsou lidé nespokojenější, uvedl dnes k nedělnímu protivládnímu protestu na pražské Letné premiér Andrej Babiš (ANO). K demonstraci, která byla zřejmě největší od roku 1989, se Babiš vrátil na závěr svého dnešního projevu na Konferenci ekonomických diplomatů v Černínském paláci a vyjádřil v něm přesvědčení, že Česko se nikdy nemělo tak dobře jako nyní.