čtvrtek 30. března 2023 Arnošt

Zdraví

Status Centra vysoce specializované spondylochirurgické péče nyní nově přísluší FN Olomouc

Neurochirurgická klinika FNO čelí větší poptávce po pacientech a specializovaných operacích páteře a míchy. Přestože činnost roste, klinika je hrdá na status Centra vysoce specializované spondylochirurgické péče, jednoho z prvních v ČR.

Fakultní nemocnice Olomouc má nově analyzátor mateřského mléka. Kromě něj přibyly i dávkovače kyslíku pro novorozeňata

Mateřské mléko je důležité pro optimální růst a vývoj donošených dětí, ovšem ještě větší je jeho význam u předčasně narozených dětí. Snižuje riziko onemocnění a zlepšuje duševní a fyzický vývoj dítěte.

Nebuď pod tlakem. Nový projekt Fakultní nemocnice Olomouc je nový program pro prevenci zvýšeného krevního tlaku

Hypertenze představuje rizika pro naše zdraví. Program Nebuď pod tlakem pomáhá s prevencí a řešením nesprávných životních návyků.

Fakultní nemocnice mění svoji adresu. Sídlo má na nově vzniklé ulici

Jedinou oficiální adresou, pod kterou se skrýval celý areál Fakultní nemocnice Olomouc, byla doposud I. P. Pavlova 6. To se nyní změnilo.

Dětským pacientům bude poskytována paliativní péče díky finančnímu příspěvku od Nadace rodiny Vlčkových

Olomoucká fakultní nemocnice nabídne odpovědi na otázky, jak správně poskytnout paliativní péči, jak ji zajistit u dětských pacientů a jak pomáhat nemocným dětem a jejich rodinám, díky kurzům pro personál.

Jesenická nemocnice modernizovala. Investovala 5 milionů

Nové přístroje i opravené prostory, to nyní čeká na pacienty nemocnice v Jeseníku, která investovala 45 milionů korun do oprav a zlepšení kvality péče.

Návštěva poníka rozzářila FNOL. Kulička tentokrát zamířil za koňařem

Úsměv na tváři pacientů a další benefity pomáhá přinést terapie zvířat. Čím dál častěji se používá jako součást léčby dlouhodobě nemocných a pacientů s handicapem. U jednoho z pacientů olomoucké fakultky pomáhal s léčbou i poník Kulička.

Co je postcovidový syndrom a jak urychlit zotavení po nemoci covid-19

Dobrou zprávou zůstává, že většina lidí, kteří prodělali nemoc covid-19, se z ní po několika dnech úspěšně zotavila a relativně rychle se vrátila do běžného života. Co se děje s tělem, když odezní akutní fáze nemoci covid-19? Jak urychlit...

První pomoc může člověku zachránit život. Umíte ji však správně poskytnout?

První pomoc je definována jako soubor opatření a úkonů, které slouží k omezení následků úrazu či nemoci do doby poskytnutí odborné pomoci. Jinými slovy se jedná o okamžitou pomoc poskytnutou člověku před jeho kontaktem s profesionální péčí....

Očkování ve FNOL. Jak se registrovat a na co nezapomenout?

Kde se registrovat a co mít na paměti před samotným očkováním? Fakultní nemocnice na svých webových stránkách připravila průvodce, který zájemce provede samotným procesem. Olomoucká Drbna pro Vás shrnula to nejdůležitější.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.