čtvrtek 23. března 2023 Ivona

Doprava

(Ne)placené parkování v Přerově. Problém řešíme, reaguje radnice na opoziční experiment

Jako anarchii označili systém parkování v Přerově zástupci tamní opozice. Nedostatky ilustrovali experimentem, který natočili na video.

Pětasedmdesátiletý šofér srazil chodkyni na přechodu. Lékařské potvrzení pro řízení auta měl neplatné

Pětasedmdesátiletý řidič srazil na přechodu pro chodce v Hranicích mladou ženu, kterou s vážnými zraněními transportoval do nemocnice záchranářský vrtulník.

Razie na nákladní vozidla na Jesenicku dopadla neslavně. Padesát kontrol, čtyřiadvacet přestupků

Více než dvě desítky přestupků zjistili v uplynulých dnech policisté z Jesenicka při kontrole padesátky nákladních vozidel. Šlo o technické závady, bezpečnostní přestávky nebo jízdu pod vlivem alkoholu.

Olomouckou třídu Svornosti čekají opravy. Během prázdnin se na osm týdnů úplně uzavře

Olomouckou třídu Svornosti čekají opravy. Během prázdnin se na osm týdnů úplně uzavře. Zastávky budou bezpečnější, vozovka bude mít nový povrch. Opravy si vyžádají úplnou uzavírku ulice, radnice je chce stihnout během letních prázdnin.

Pozor na silnici okolo Skřítku v Jeseníkách. Od pondělí ji čekají opravy, provoz bude kyvadlový

Ode dneška se řidiči na Šumpersku musí připravit na komplikace. Až do poloviny dubna budou silničáři opravovat poměrně využívanou cestu ze Šumperka do Rýmařova okolo sedla Skřítek.

Tisíce tun soli a miliony litrů solanky. ŘSD odhalilo část zimních nákladů v Olomouckém kraji

Jarní počasí postupně získává převahu a Ředitelství silnic a dálnic pomalu uzavírá účty za letošní zimní údržbu. Tu zajišťuje státní organizace vlastními silami a také s využitím externích firem.

Na Olomoucku jezdí dva nové vlaky RegioPanter. V průběhu roku přibudou další vozy

Olomoucký kraj přidal další čtyři moderní elektrické jednotky RegioPanter ke své flotile. Dva z nich pojedou po nově elektrifikované trati z Olomouce do Šumperka a zbylé dva na trase Olomouc - Prostějov - Nezamyslice.

České dráhy loni přepravily a poskytly asistenci více než 7 tisícům cestujícím se zdravotním postižením

České dráhy rozšířily nabídku bezbariérových vlaků a poskytují stále více služeb pro osoby se zdravotním postižením. V roce 2022 přepravily o 43 % více osob se zdravotním postižením než v roce 2021, včetně přepravy do zahraničí.

Zdemolovaná cesta u cukrovaru si na opravu počká. Litovel by neunesla souběh uzavírek

Už řadu let trápí řidiče na jedné z příjezdových tras do Litovle množství výtluků a defektů na silnici u tamního cukrovaru. Komplexní oprava se i pro letošek odkládá, důvodem jsou stavební práce na dokončení rekonstrukce průtahu městem.

Na opravy silnic dá kraj o více než 100 miliónů korun více než loni

Olomoucký kraj letos uvolní stovky miliónů korun na opravy silnic a mostů druhých a třetích tříd. Díky většímu příspěvku ze Státního fondu dopravní infrastruktury bude moci hejtmanství čerpat až 367 miliónů korun na investice do dopravy.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.