úterý 21. března 2023 Radek

Doprava

Pozor na silnici okolo Skřítku v Jeseníkách. Od pondělí ji čekají opravy, provoz bude kyvadlový

Ode dneška se řidiči na Šumpersku musí připravit na komplikace. Až do poloviny dubna budou silničáři opravovat poměrně využívanou cestu ze Šumperka do Rýmařova okolo sedla Skřítek.

Tisíce tun soli a miliony litrů solanky. ŘSD odhalilo část zimních nákladů v Olomouckém kraji

Jarní počasí postupně získává převahu a Ředitelství silnic a dálnic pomalu uzavírá účty za letošní zimní údržbu. Tu zajišťuje státní organizace vlastními silami a také s využitím externích firem.

Na Olomoucku jezdí dva nové vlaky RegioPanter. V průběhu roku přibudou další vozy

Olomoucký kraj přidal další čtyři moderní elektrické jednotky RegioPanter ke své flotile. Dva z nich pojedou po nově elektrifikované trati z Olomouce do Šumperka a zbylé dva na trase Olomouc - Prostějov - Nezamyslice.

České dráhy loni přepravily a poskytly asistenci více než 7 tisícům cestujícím se zdravotním postižením

České dráhy rozšířily nabídku bezbariérových vlaků a poskytují stále více služeb pro osoby se zdravotním postižením. V roce 2022 přepravily o 43 % více osob se zdravotním postižením než v roce 2021, včetně přepravy do zahraničí.

Zdemolovaná cesta u cukrovaru si na opravu počká. Litovel by neunesla souběh uzavírek

Už řadu let trápí řidiče na jedné z příjezdových tras do Litovle množství výtluků a defektů na silnici u tamního cukrovaru. Komplexní oprava se i pro letošek odkládá, důvodem jsou stavební práce na dokončení rekonstrukce průtahu městem.

Na opravy silnic dá kraj o více než 100 miliónů korun více než loni

Olomoucký kraj letos uvolní stovky miliónů korun na opravy silnic a mostů druhých a třetích tříd. Díky většímu příspěvku ze Státního fondu dopravní infrastruktury bude moci hejtmanství čerpat až 367 miliónů korun na investice do dopravy.

Policisté kontrolovali rychlost, každý čtvrtý řidič se nedržel předpisů

Policie provedla kontrolu v Olomouckém kraji, při které zkontrolovala 740 vozidel a vyměřila pokuty ve výši 126 tisíc korun. Další kontrola odhalila 20 řidičů pod vlivem alkoholu nebo jiných látek. Kontroly budou pokračovat.

V Seloutkách se chystá výstavba nové cyklostezky

Schůze radních projednala cyklo propojení města Prostějova s obcí Seloutky. Schválili smlouvu o společném postupu zadavatelů pro projektovou dokumentaci cyklistické stezky Seloutky v I. a II. etapě.

Nová mobilní aplikace usnadní cestování veřejnou dopravu v Olomouckém kraji

Tento produkt poskytuje pohodlnější možnosti nákupu jízdenek pro jednotlivé i pravidelné jízdy. Obsahuje funkce, jako je vyhledávání spojení s vyznačením na mapě, odjezdové časy spojů z vybraných zastávek a další funkce.

Olomoucký kraj dostane 22 nových vlakových souprav. Do provozu budou nasazeny letos

České dráhy budou v příštím roce provozovat 80 nových vlaků v Jihomoravském, Olomouckém a Vysočinském kraji. Tyto regiony se tak mohou těšit na vylepšení cestování. Vlaky budou rozmístěny v polovině všech regionů v ČR.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.