pátek 9. června 2023 Stanislava

Doprava

Dělníci budou o víkendu opravovat vozovku na Masarykově třídě. Místo tramvají budou jezdit autobusy

V sobotu a v neděli se cestující na hlavní nádraží v Olomouci musí připravit na komplikace. Kvůli opravě vozovky na Masarykova třídě nebudou jezdit tramvaje k hlavnímu nádraží. Doprava bude nahrazena výlukovými autobusy s označením X.

Byla zahájena náročná oprava silnice u Hanušovic

V Hanušovicích začala náročná stabilizace svahu a oprava silnice II/369, která byla poškozena sesuvem půdy. Olomoucký kraj investuje více než sto milionů korun do této důležité rekonstrukce.

Dnešním dnem odstartoval Světový týden silniční bezpečnosti

Olomoucký kraj aktivně podporuje rozvoj cyklistické dopravy a připojuje se k Světovému týdnu bezpečnosti silničního provozu.

Začíná motorkářská sezona. Policie radí, jak na bezpečnou jízdu a zve na společnou vyjížďku

S příchodem jarního počasí začíná motorkářská sezona, a tak je na silnicích zase víc řidičů, kteří milují jízdu v jedné stopě.

Správa železnic oznámila dvě výluky na tratích v Olomouckém kraji

Správa železnic oznámila dvě výluky, které omezí provoz vlaků Českých drah na dvou tratích v Olomouckém kraji v následujících týdnech.

REVOLUTION TRAIN zavítá do Prostějova již po osmé

Protidrogový vlak REVOLUTION TRAIN se v dubnu vydává na své tradiční jarní turné, při kterém nevynechá ani Prostějov. Jde již o sedmou návštěvu tohoto města.

Průtah u olomouckého nádraží projde opravou. Autobusy budou uzavírku objíždět i po tramvajových kolejích

Provoz šesti autobusových linek a také režim tramvají ovlivní od středy rekonstrukce nájezdových a sjezdových ramp v ulici Tovární a Jeremenkova nedaleko olomouckého hlavního vlakového nádraží.

Dálnice D46 mezi Vranovicemi a Žešovem bude po Velikonocích opravena

Po Velikonocích začne zhruba měsíc trvající oprava levého pruhu dálnice D46 mezi Vranovicemi a Žešovem.

ČD se chlubí novými cyklopůjčovnami, kola jsou k zapůjčení od začátku dubna

České dráhy oznámily, že základní ceny za půjčení jízdního kola ČD Bike se oproti loňskému roku nemění. Služba bude k dispozici v 68 půjčovnách po celé republice, v provozu dojde k drobným změnám.

Desítky nostalgických vlaků nabídnou zážitek z cesty na dřevěných lavicích s vůní páry

České dráhy nabízejí letos nostalgické jízdy s historickými vozidly včetně parních lokomotiv a dvounápravových vozů s dřevěnými lavicemi. Program se koná v různých koutech ČR a v železničním muzeu v Lužné u Rakovníka.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.