středa 29. března 2023 Taťána

Zdraví

Šternberská nemocnice přeměnila prádelnu na zdravotní zařízení

Olomoucký kraj investoval zhruba 34 milionů korun do rekonstrukce budovy bývalé prádelny ve šternberské nemocnici. Budova bude sloužit novému účelu - provozu magnetické rezonance. První pacienty začne vyšetřovat od dubna.

Deníky pro dlouhodobé pacienty zavedla FNOL

pondělí, 27. března 2023, 00:19Zdraví

Deníky pro dlouhodobé pacienty zavedla FNOL

Klinika anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny (KARIM) Fakultní nemocnice Olomouc chce pomoci pacientům, kteří procházejí nepříjemnou etapou po umělém spánku, pomocí pacientských deníků.

Z vysoké budovy olomoucké univerzity spadl devatenáctiletý mladík. Je v bezprostředním ohrožení života

Velmi závažná mnohačetná poranění utrpěl ve čtvrtek po pádu z budovy Přírodovědecké fakulty nedaleko Envelopy devatenáctiletý mladík Záchranáři ho transportovali do olomoucké fakultní nemocnice, kde bojuje o život. Událost vyšetřují policisté.

Prostějovská nemocnice má nové Centrum biologické léčby pro pacienty s kožními obtížemi

Pacienti s vážnými kožními problémy mohou nově získat nejmodernější specializovanou péči v prostějovské nemocnici.

Ambulance zdraví online od Fakultní nemocnice. V březnu se naučíte správně dýchat. V dubnu se dozvíte, jak předejít syndromu vyhoření

Dýchání je první a poslední úkon v našem životě. Astma může způsobit vážné potíže s dechem. Jak předejít rozvoji astmatu a jak účinná je léčba? To je tématem prvního dílu seriálu Ambulance AZ.

Fakultní nemocnice má nový bronchoskop, vyšetření plic vidí lékaři ve 3D

Odborníci z Kliniky respiračních chorob a tuberkulózy Univerzitní nemocnice Olomouc jsou první v České republice, kteří používají nejnovější systém elektromagnetické navigační bronchoskopie (ENB).

Univerzita Palackého pořádá konferenci o psychosomatice

Olomoucká psychosomatická konference s podtitulem Stres a adaptace v kontextu psychosomatiky se koná 24. a 25. března 2023 v Uměleckém centru UP v Konviktu v Olomouci. Nabídne odborné přednášky, dílny a příležitost k setkání s lektory a odborníky.

V Pevnosti poznání si můžete nechat vyšetřit znaménka či změřit cukr. Univerzita Palackého připravila Veletrh zdraví

Přijďte na dvoudenní Veletrh zdraví v Olomouci a získejte nové informace o zdraví těla i duše. Nabídka zahrnuje měření tuků a cukrů v těle, přednášky o lidském mozku, technologiích pro sportovce a sekci o léčebných účincích konopí.

Hospic na Svatém Kopečku začal poskytovat i domácí paliativní péči

Od Nového roku začal Hospic na Svatém Kopečku poskytovat zdravotní péči pacientům v jejich domácím prostředí, čímž rozšířil svou nabídku. Tuto novou službu umožnilo převzetí dvou terénních služeb, které dříve poskytovala Charita Olomouc.

Odborníci varují, že alkohol a drogy mohou u dětí nevratně poškodit zdraví

Ročně skončí tisíce dětí a mladých lidí v Česku v nemocničních odděleních kvůli vážné otravě, nejčastěji způsobené léky, drogami nebo alkoholem. Tyto látky mohou způsobit akutní problémy a také trvalá poškození, zejména jater a mozku.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.