neděle 28. května 2023 Vilém

Zdraví

Krevní plasmy už jsem daroval dva velké barely, usmívá se rekordman olomouckého hasičského sboru

Hasiči Olomouckého kraje nedávno hromadně darovali krev a krevní plazmu. Celkem se zúčastnilo dvanáct příslušníků sboru, mezi nimiž byli i dva „prvňáčci“. S nimi dorazil i olomoucký rekordman Dalibor Joura, který oslavil 250. odběr.

FN Olomouc zve na atraktivní program u jezera, který podporuje aktivní přístup ke zdraví

Fakultní nemocnice Olomouc vás zve na festival zdraví Pohybrady, kde vám odborníci nabídnou péči a workshopy pro zlepšení zdraví.

Nový pavilon G: Zázemí pro alergologii, infekční nemoci, výuku a administrativu v FN Olomouc

Nový pavilon s označením G, který slouží klientům i zaměstnancům Fakultní nemocnice Olomouc, začne svou činnost v letošním létě.

Fakultní nemocnice Olomouc má revoluční přístup v operaci glaukomu

Lékaři Oční kliniky FN Olomouc úspěšně začali využívat nový operační postup pro léčbu zeleného zákalu, který nabízí řadu přínosů, jako jsou snazší hojení, minimalizace pooperačních komplikací a rychlejší návrat pacienta do běžného života.

Ochrana zdraví jako priorita. Honeywell nachystal pro zaměstnance speciální preventivní program

„Cukr 4,6 – norma, kyselina močová 198, taky v pořádku,“ hlásí zdravotnice v hale před vstupem do výrobních prostor firmy Honeywell Aerospace Olomouc.

Vaneska vážila při porodu 395 gramů. Díky zdravotníkům z FN Olomouc má velkou naději na zdravý život

Miminko, které se při narození vešlo do dlaně, je hlavní postavou příběhu, kde se na jazyk dere slovo "zázrak". Holčička Vaneska, která vážila pouze 395 gramů, byla díky komplexní péči zdravotníků Fakultní nemocnice Olomouc zachráněna.

Na největším portále pro aktivní seniory odstartoval nový ročník projektu, který motivuje k pohybu

Mluví a píše se o tom pořád - chůze je nejzdravější pohyb. Snižuje riziko nemocí srdce a cév, je prevencí osteoporózy i cukrovky, zlepšuje kvalitu spánku, posiluje dobrou psychiku.

Nová ambulance praktického lékaře má přes 100 klientů, nabírá další

Ambulance praktického lékaře pro dospělé s komplexní diagnostickou a léčebnou péčí včetně vyšetření a léčby běžných akutních i chronických onemocnění se nachází v rámci struktury Fakultní nemocnice Olomouc.

Lékařská fakulta má nového děkana, stal se jím proděkan Kolář

Milan Kolář - profesor mikrobiologie, přednosta Ústavu mikrobiologie LF UP a Fakultní nemocnice Olomouc, uznávaný lékař a vědec, oblíbený pedagog a kolega - je stále v jednom kole.

Hospice v Olomouckém kraji jsou vytížené. Pro důležitou službu potřebují i finanční pomoc

Služby hospiců v Olomouckém kraji jsou v některých případech až u hranice kapacitních možností, důležitou pomoc v podobě paliativní péče poskytuje například zařízení na Svatém Kopečku u Olomouce či mobilní hospic Nejste sami.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.